Fellegi Tamás négyoldalas interjút adott a Forbesnak. Minden nem fért el ott, már jelent meg a blogon kimaradt részt. Itt a második, egyben utolsó kiegészítés.
Prezit használ?
Elkezdtem, de azért az elmúlt húsz évben nagyon megszoktam a PowerPointot, egyelőre átmenetben vagyok a Prezire.
Mennyit beszél kint a Preziről, LogMeInről, Ustreamről, a startupvilágról?
Kiemelt feladatnak tartom, hogy a mai Magyarország képét vigyük ki Amerikában. Miközben nagyon fontos a kulturális örökség, a néptánc, a hagyományok, és ezeknek kulcsszerepük van az amerikai magyarok összetartásában, másra is szükség van. Anélkül, hogy előbbiek fontosságát leértékelném – hiszen az alapítvány erre is sokat költ –, a mai világban kevésbé Kossuth-klubokra, inkább Neumann- és Wigner-klubokra van szükség, vagy itt az ideje a Prezi-kluboknak.
Magyarországról a dinamikus, fejlődni és alkalmazkodni képes ország imázsát kell kialakítanunk. Ebben a startupvilágnak, annak a kultúrának, amit a Prezik, a LogMeInek meg tudnak valósítani, fontos szerep jut. Azt az állapotot kell elérnünk, hogy a Prezik világa ne a kivételek világa legyen, hanem az legyen a normális világ. Ez egy értelmes cél.
Mindenesetre meglehetősen ambiciózus. Az Andrássy úton ülünk, két sarokra van ide a Ustream és a Prezi magyar központja. Volt bármelyiknél?
Nem, még nem volt lehetőségem.
Érdemes, az embernek olyan benyomása van, mintha egy szelet Amerikába csöppenne.
Örömmel megyek. De azért nem az a cél, hogy Amerikát hozzuk ide. Sokkal inkább az, hogy azt a jó ötvözetet találjuk meg, ami a mi hagyományainkra és erős pontjainkra alapozva tudja Amerikát beépíteni ebbe. Nem mindegy, hogy fallal körülkerített sziget lesz, vagy a befogadó környezet – az oktatástól kezdve a további szocializációs csatornákon át – alkalmassá tesz minket arra, hogy ezt a fajta átalakulást be tudjuk fogadni, végre tudjuk hajtani.
Fellegi Tamás (Fotó: Orbital Strangers)